Katliamın görüntüleri ortaya çıktı! Arazi kavgasında 9 kişi can vermişti

Olay, 15 Haziran 2023 sabahı, Bismil’in Serçeler Mahallesi’nde gerçekleşti. Alyamaç ve Taş aileleri arasında çıkan arazi anlaşmazlığı, silahlı kavgaya dönüştü.

Taş ailesinden Orhan, Serhat, Halil ve Mehmet Can Taş ile Alyamaç ailesinden Mehmet Emin, Selim, Muhammed, Yunus ve Ömer Alyamaç öldü, Ahmet Alyamaç ve M.A. ise yaralandı. Olaya müdahale eden jandarma ekiplerine de ateş edildi.

Olayın ardından Cumhuriyet Başsavcılığı, 11’i tutuklu, 11’i firari olmak üzere 31 şüpheli hakkında 151 sayfalık iddianame hazırladı.

İddianamede, 31 sanıktan 26’sına ‘Tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan 5’er kez ağırlaştırılmış müebbet, güvenlik güçlerine yönelik saldırı nedeniyle de ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 117’şer yıldan 180’er yıla kadar, 5 sanığa ise ‘Tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan 4’er kez ağırlaştırılmış müebbet ve ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 338’er yıldan 530’ar yıla kadar hapis cezası istendi.

Öte yandan, olay sonrasında yaşananlar, bölgeye gönderilen ambulansın kamerasına saniye saniye yansıdı.

Görüntülerde, yanan tarlaların arasından giden ambulanstaki sağlık görevlilerine, ellerinde silahlar taşıyan şüpheliler, yaralıların bulunduğu yerleri işaret ediyor.

Görüntülerde ayrıca, tarlada park halinde duran bir araçtan inen 2 kişi de görülüyor.

Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından yapılan incelemede, ellerinde silah bulunan kişilerden Mehmet Faris Taş, Fahrettin Taş ve Ahmet Taş belirlendi.

Bu 3 zanlı ile birlikte 11’i tutuklu, 11’i firari toplam 31 şüphelinin 7’nci Ağır Ceza Mahkemesindeki yargılaması sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x